0

KATEGORIE

Menu

Nepostradatelný VITAMÍN D

Zajistěte Vašemu tělu správnou hladinu vitamínu D.

Vitamín D známý také jako komplex v tucích rozpustných sloučenin (kalciferolů) je nezbytný pro správné fungování našeho organismu. Je důležitý pro správný vývoj kostí, zubů a svalů, podílí se na prevenci onemocnění kardiovaskulárního systému a podporuje správné fungování imunitního systému. Hraje významnou roli v regulaci vápníku a udržování hladin fosforu v krvi, což jsou dva faktory, které jsou velmi důležité pro udržení zdravých kostí.

Dlouhodobý nedostatek vitamínu D je prokazatelně spojen s vyšší náchylností k tzv. akutním respiračním infekcím, chřipce a dle nových studií i Covidu-19.

V zimních měsících trpí nedostatkem vitamínu D až 50 % populace. Proto je vhodné vitamín D zvlášť v těchto měsících doplňovat konzumací vhodné stravy nebo užíváním doplňků stravy s obsahem vitamínu D3.

Zdroje vitamínu D3

Vhodná strava
Vitamín D je možné doplnit do těla ve formě stravy, a to nejlépe živočišného původu. Tato forma „déčka“ se nazývá vitamín D3. Mezi potraviny bohaté na tento vitamín patří zejména rybí tuk (makrela, losos, tuňák atd.), tresčí játra, máslo, sýry, žloutek a plnotučné mléko.

Pobyt na slunci
Naše tělo je schopno vytvářet si vitamín D díky působení sluneční paprsků na naši pokožku. V létě ho většinou máme dostatek. S podzimními měsíci se ale snižuje kontakt naší pokožky se slunečním zářením a tím i hladina vitamínu D v našem organismu. Zvlášť v těchto měsících je potom potřeba doplnit vitamín D prostřednictvím vhodně zvoleného jídelníčku případně užíváním doplňků stravy s obsahem vitamínu D.

Doplňky stravy
Na trhu je dostupná celá škála doplňků stravy s obsahem Vitamínu D3 ve formě kapek, tablet, kapslí i ústních sprejů určených pro děti i dospělé. Ne vždy je totiž člověk schopen nároky svého organismu plně pokrýt běžnou stravou a pak je užívání speciálních výživových doplňků zcela na místě.

 


Doporučené produkty


Novinky

Ostropestřec mariánský – bodlák s léčebnými účinky

Ostropestřec mariánský, známý také jako stříbrný pichlavý bodlák, patří mezi nejznámější a nejúčinnější byliny podporující celkovou regeneraci jater. Obsahuje řadu účinných látek, které napomáhají v ochraně jaterních buněk.

více  

KYSELINA HYALURONOVÁ - aktivní složka kosmetických přípravků

Základem zdravé a svěže vypadající pokožky je její dostatečná hydratace, kterou v mládí zajišťuje v pleti přirozeně se vyskytující kyselina hyaluronová.

více  

Vitamín C

Vitamin C (kyselina askorbová) ovlivňuje velké množství fyziologických procesů v lidském organismu a jeho správná hladina je pro naše tělo velmi důležitá.

více