0

KATEGORIE

Menu

IMUNITNÍ SYSTÉM – ochránce Vašeho zdraví

Podpořte činnost Vašeho imunitního systému

Imunita je definována jako odolnost organismu vůči působícím vnitřním, zevním vlivům a infekcím při krátkodobé i dlouhodobé expozici těchto působků. Zjednodušeně tedy jde o odolnost organismu vůči nemocem.

Oslabená imunita má za následek zvýšenou náchylnost organismu vůči infekčním onemocněním , virózám (např. chřipkám) a bakteriálním infekcím (např. angínám, zánětům uro-genitálního traktu).

Základními předpoklady pro správné fungování imunitního systému je zdravý životní styl zahrnující dostatek pohybu a pestrou vyváženou stravu bohatou na vitamíny a minerály. Podpora funkce imunitního systému je velmi důležitá zejména v období zvýšeného výskytu infekčních nemocí, v době rekonvalescence, po operacích a úrazech nebo při dlouhodobě zvýšené fyzické a psychické zátěži.

Čím posílit Váš imunitní systém?

Kromě již zmíněného zdravého životního stylu nesmíme opomíjet ani celou škálu na trhu dostupných doplňků stravy či léčivých přípravků zvyšujících a podporujících obranyschopnost organismu.

Mezi nejčastěji používané „pomocníky“ při posílení imunitního systému patří:

 • Vitamíny
  Velice často je se správnou funkcí imunitního systému spojován vitamín D. Významnou roli při podpoře imunity má vitamín C, kyselina listová (vitamín B9) nebo i silný antioxidant vitamín E.
 • Minerály
  Na správnou funkci imunitního systému má vliv i hladina minerálů, zejména jsou to minerály zinek a selen.
 • Probiotika
  Probiotika udržují správné složení střevní mikroflóry, přispívají k příznivému a rovnovážnému stavu slizniční a následně pak i celkové imunity.
 • Betaglukany
  Jedná se o polysacharidy podporující správnou funkci imunitního systému a zvyšující celkovou obranyschopnost organismu.
 • Echinacea, rakytník, šípek
  Významným zdrojem imunitu posilujících vitamínů a minerálů je i celá řada rostlin, bylin, přírodních zdrojů.
 • Bakteriální lyzáty
  Bakteriální lyzáty aktivují obranné mechanismy organismu a uvádějí imunitní systém do stavu pohotovosti. Stimulují fungování specifické i nespecifické imunity a velice často jsou indikovány pro léčbu a prevenci infekcí dýchacích cest, vč. nachlazení a chřipky.

Pro stimulaci imunitního systému můžete vyzkoušet také medicinální houby (např. reishi nebo shiitake), colostrum nebo některé enzymy. Neméně důležitou roli může hrát i zázvor nebo česnek.

Na trhu je dostupná celá škála přípravků obsahující výše uvedené stimulanty imunitního systému případně jejich kombinace.

 

 


Doporučené produkty


Novinky

Ostropestřec mariánský – bodlák s léčebnými účinky

Ostropestřec mariánský, známý také jako stříbrný pichlavý bodlák, patří mezi nejznámější a nejúčinnější byliny podporující celkovou regeneraci jater. Obsahuje řadu účinných látek, které napomáhají v ochraně jaterních buněk.

více  

KYSELINA HYALURONOVÁ - aktivní složka kosmetických přípravků

Základem zdravé a svěže vypadající pokožky je její dostatečná hydratace, kterou v mládí zajišťuje v pleti přirozeně se vyskytující kyselina hyaluronová.

více  

Vitamín C

Vitamin C (kyselina askorbová) ovlivňuje velké množství fyziologických procesů v lidském organismu a jeho správná hladina je pro naše tělo velmi důležitá.

více