0

KATEGORIE

Menu

DETOXIKACE – nástroj k celkové regeneraci našeho organismu

Detoxikace není jen prostředkem na zhubnutí. Je to nástroj na celkovou regeneraci našeho těla.

V první řadě je důležité si uvědomit, že detox není hladovka. Náš orgasnismus se každý den zbavuje nepotřebných a toxických látek. V rámci procesu detoxikace pomáháme této komplexní očistě snížením příjmu toxinů a podporou jejich vylučování. S detoxem se zpravidla dostaví i náhlý úbytek hmotnosti. Bývá však většinou jen přechodný a není primárním cílem detoxu. Tím je odlehčení organismu od nežádoucích látek.

Zdravý detox
Před zahájením detoxikace organismu prokonzultujte podrobný postup s lékařem nebo odborníkem na výživu. Ten Vám navíc může pomoct i s nastavením jídelníčku a zohledněním případných zdravotních omezení.

1. Zvyšte příjem ovoce a zeleniny

Konzumujte vyšší množství čerstvého ovoce a zeleniny. Omezte příjem přidaných cukrů, polotovarů a chemicky upravených potravin. Zeleninu můžete i krátce vařenou nebo upravenou na páře.

Eliminujte konzumaci mléka a mléčným výrobkům, masa a masných výrobků, pečiva. Omezte taktéž kouření a pití alkoholu.

2. Pijte dostatek tekutin

Dostatečný příjem tekutin je neoddělitelnou součástí detoxu. Základ by měla tvořit čistá voda, přidat můžete zelený čaj, který podpoří proces detoxikace organismu nebo i speciální detoxikační čajové směsi.

Metabolismus po ránu nastartujte sklenicí vody s citronovou šťávou. V průběhu dne potom vypijte minimálně 2,5 litru neslazených tekutin.

3. Zvyšte pohyb, podpořte pocení

Značná část toxinů je z těla odváděna potem. Z tohoto důvodu je dobré proces detoxikace doplnit i pravidelným pohybem, cvičením, případně návštěvou sauny.

4. Věnujte se i své pleti

K efektivnímu čištění pokožky je třeba pravidelně odstraňovat vrstvy odumřelých buněk pomocí aplikace peelingů.

Součástí procesu detoxikace by měla být i očista mysli, která neoddělitelně patří k vašemu zdraví.

 


Doporučené produkty


Novinky

Ostropestřec mariánský – bodlák s léčebnými účinky

Ostropestřec mariánský, známý také jako stříbrný pichlavý bodlák, patří mezi nejznámější a nejúčinnější byliny podporující celkovou regeneraci jater. Obsahuje řadu účinných látek, které napomáhají v ochraně jaterních buněk.

více  

KYSELINA HYALURONOVÁ - aktivní složka kosmetických přípravků

Základem zdravé a svěže vypadající pokožky je její dostatečná hydratace, kterou v mládí zajišťuje v pleti přirozeně se vyskytující kyselina hyaluronová.

více  

Vitamín C

Vitamin C (kyselina askorbová) ovlivňuje velké množství fyziologických procesů v lidském organismu a jeho správná hladina je pro naše tělo velmi důležitá.

více