0

KATEGORIE

Menu

KYSELINA HYALURONOVÁ - aktivní složka kosmetických přípravků

Základem zdravé a svěže vypadající pokožky je její dostatečná hydratace, kterou v mládí zajišťuje v pleti přirozeně se vyskytující kyselina hyaluronová.

S rostoucím věkem se ale snižují její zásoby v pleti a její celková produkce v organismu klesá. To se často projeví právě ztrátou pevnosti a pružnosti pleti. Dochází k předčasnému vzniku vrásek a k narušení jednotné struktury pokožky, mění se barevný tón pleti. K pravidelné hydrataci pokožky můžeme využít celou škálu kosmetických přípravků, které obsahují právě kyselinu hyaluronovou.

Co to je kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová, někdy též známá pod názvem hyaluronan, je velký a složitý uhlohydrát - polysacharidová molekula. V komplexu s elastinem a kolagenem obklopuje, jakožto součást pojivové tkáně, naše kožní buňky a napomáhá tím hydrataci a pevnosti pleti. Je produkována buňkami našeho organismu a je tedy tělu vlastní.

Typy kyseliny hyaluronové?
Tři hlavní typy kyseliny hyaluronové používáné v lokálních kosmetických přípravcích:

  • Vysokomolekulární kyselina hyaluronová (kyselina hyaluronová s dlouhým řetězcem): zlepšuje hydrataci vnější vrstvy pokožky, zůstává na jejím povrchu, kde eliminuje vznik jemných linek a vrásek
  • Středněmolekulární kyselina hyaluronová (kyselina hyaluronová se středně dlouhým řetězcem): vykazuje obdobný účinek jako vysokomolekulární kyselina hyaluronová
  • Nízkomolekulární kyselina hyaluronová (kyselina hyaluronová s krátkým řetězcem): proniká do hlubších vrstev pokožky, kde stimuluje vlastní produkci kyseliny hyaluronové a zároveň napomáhá hydrataci hlubších a výraznějších vrásek

Účinky v pokožce:

  • Zajišťuje intenzivní hydrataci pleti
  • Vyhlazuje pokožku a zajišťuje její pevnost
  • Potlačuje vrásky
  • Podporuje proces syntézy kolagenu a elastinu v pokožce
  • Řadí se mezi antioxidanty napomáhající v boji s volnými radikály
  • Díky svým protizánětlivým a hojivým účinkům bývá často používána jako podpůrná léčba kožních defektů, popálenin a podobně
  • V neposlední řadě pozitivně ovlivňuje i stav našich vlasů a nehtů

 
Podpora hydratace pokožky:
Zdravá pleť je úzce spojená se zdravým životním stylem. Dostatek pohybu a vyvážená strava pomůžou zachovat vaši pleť déle jemnou, hladkou a pevnější. Důležitý je i příjem dostatečného množství vody, omezení kouření a konzumace alkoholu a kvalitní a dostatečný spánek.


Doporučené produkty


Novinky

Ostropestřec mariánský – bodlák s léčebnými účinky

Ostropestřec mariánský, známý také jako stříbrný pichlavý bodlák, patří mezi nejznámější a nejúčinnější byliny podporující celkovou regeneraci jater. Obsahuje řadu účinných látek, které napomáhají v ochraně jaterních buněk.

více  

KYSELINA HYALURONOVÁ - aktivní složka kosmetických přípravků

Základem zdravé a svěže vypadající pokožky je její dostatečná hydratace, kterou v mládí zajišťuje v pleti přirozeně se vyskytující kyselina hyaluronová.

více  

Vitamín C

Vitamin C (kyselina askorbová) ovlivňuje velké množství fyziologických procesů v lidském organismu a jeho správná hladina je pro naše tělo velmi důležitá.

více