0

KATEGORIE

Menu

Lékárnička na jarní prázdniny

Plánujete s dětmi jarní prázdniny na horách nebo u moře? Při balení je potřeba myslet i na nepříjemné situace, které vás můžou během cesty potkat. Připravte si s sebou cestovní lékárničku. Kdo je dobře připraven, není potom překvapen. 

Než vyrazíte na cestu, představte si, co všechno budete v dané lokalitě dělat. Budete celý den lyžovat na sjezdovce, vyrazíte na túru nebo vás čeká pohoda u moře a bazénu? Na základě toho si vytvořte seznam léků nejen pro sebe, ale i pro své spolucestující.  Co by v lékárničce nemělo chybět?

Lékárnička na hory

Cestovní nevolnost - Kinedryl - Aby se jeho účinek dostavil, nezapomeňte ho užít hodinu před nasednutím do auta nebo vlaku.

Rýma, kašel, horečka a léky proti bolesti - Když budete mít zvýšenou teplotu nebo horečku, může vám ulevit Paralen, Valetol nebo Ibuprofen. Ten zároveň působí proti bolesti a zánětu a vyřešíte s nimi i akutní bolest hlavy, zubů nebo menstruační bolesti. Nadšení lyžaři upotřebí  mast proti bolesti svalů

V případě nachlazení přijde vhod sprej do nosu a přípravky proti kašli. Od bolesti a škrábání v krku pak pomohou klasické bonbony, pastilky nebo spreje do krku.

Zažívací potíže -  V lepším případě vás může zastihnout pálení žáhy nebo nadýmání, v tom horším pak žaludeční křeče, zácpa nebo průjem.  

Ošetření drobných poranění - Puchýře z lyžáků nebo turistických bot bude potřeba správně vydezinfikovat. Dobrou službu vám udělá Hemagel. Většinou je pak potřeba ránu zakrýt, zalepit nebo zavázat, proto nezapomeňte na gázu, náplasti s polštářkem i bez polštářku a obvazy. Tito pomocníci se vám budou hodit i na vyvrtnutý kotník, který bude potřeba zafixovat.

Přípravek do očí

Přípravek do uší

Opalovací přípravkys odpovídajícím faktorem, přípravky na spálení od slunce - i zimní sluníčko dokáže pěkně potrápit

Hroznový cukr na doplnění energie

Minerály - Při fyzicky náročnějších cestách a celodenním pohybu na sněhu je důležitá pestrá strava bohatá na hořčík, vápník a draslík. Tyto minerály účinně bojují se svalovými křečemi. Pokud na ně trpíte, je vhodná kombinace magnesia a vitamínu B6.

 

Lékárnička k moři

Cestovní nevolnost - Kinedryl - Aby se jeho účinek dostavil, nezapomeňte ho užít hodinu před nasednutím do auta nebo letadla.

Zažívací potíže - Protože jde o nejčastější zdravotní problém u moře, vybavte se přípravky na zácpu nebo průjem. Nezapomeňte ani na možné pálení žáhy nebo nadýmání.

Rýma, kašel, horečka a léky proti bolesti - Pro případ horečky mějte po ruce Paralen. Pro akutní bolesti hlavy, zubů nebo menses přibalte vhodné analgetikum. Na nachlazení přijdou vhod pastilky nebo sprej do krku, sprej do nosu a přípravky proti kašli

Ošetření drobných poranění - Na škrábance nebo řezné rány nesmí chybět dezinfekce. Dobrou službu na hojení vám udělá Hemagel. Nezapomeňte na gázu, obvazy a náplasti s polštářkem i bez polštářku a malé nůžky.

Alergie - Osoby citlivé na sluníčko, extrémně reagující na bodnutí hmyzu nebo alergici pravděpodobně využijí přípravky mírnící alergické projevy.

Přípravek do očí

Přípravek do uší

Opalovací přípravky s odpovídajícím faktorem, přípravky na spálení od slunce

 

Jak se chovat, abyste lékárničku nepotřebovali?

Lékárnička do hor i jiných končin je nutnost, kterou byste měli mít vždy s sebou. Dodržujte pitný režim a mějte na výlet zásobu tekutin. Nezapomínejte ani na kvalitní jídlo. Chovejte se zodpovědně, nepřeceňujte své síly. A hlavně si prázdniny pořádně užijte!

 

Zdroj fotografií: Depositphotos

 

Lékárnička na jarní prázdniny

Štítky:


Doporučené produkty