0

ESHOP

REZERVACE RECEPTŮ

NOVINKY

Menu

Jarní péče o pleť: Udělejte očistu zvenčí i zevnitř

Pleť je po zimě často unavená, suchá, někdy až zašedlá. Neprospívá jí střídavý pobyt v mrazivém počasí a přetopeném bytě nebo kanceláři. Před příchodem ostrých slunečních paprsků je proto potřeba dopřát pleti důkladnou regeneraci a připravit ji na sezónu. Přivítejte jaro v duchu očisty a navraťte pleti její šmrnc!

Zima v lidském organismu zanechává stopy v podobě nedostatku vitamínů a minerálů, což se projevuje také na pleti. Ta je totiž obrazem toho, co jíme, co prožíváme i jak se o sebe staráme. Aby vaše pleť nabrala svěží vítr do plachet, zaměřte se na péči o ni, důležitý je i zdravý jídelníček a pohyb.

Odumřelé kožní buňky musí pryč

Prvním důležitým krokem je odstranění kožních šupin, které zabraňují proniknout krémům do pokožky a oslabují tak jejich účinek. Začněte jemným pleťovým peelingem. Ten pleť zbaví odumřelých buněk, prokrví a vyčistí i do hloubky. Ideálně peeling aplikujte jednou týdně, na jaře ale není nic proti ničemu poznačit si do kalendáře dna dny v týdnu. Podobnou péči si zaslouží i pokožka celého těla, na kterou před mytím použijte tělový peeling. Nejenže se kůže krásně prokrví, ale pomůžete jí i v předcházení vzniku celulitidy. Po ošetření peelingem pleť hydratujte.

Nenechávejte pleť „na suchu“

Bez vody by nebyl život, proto i pleť potřebuje patřičnou hydrataci, aby se měla čile k světu. Nejjednodušší způsob, jakým můžete pleť zásobit vodou, je dodržovat pitný režim a omezit konzumaci kávy a alkoholu, které tělo dehydratují. Měli byste ji ale zbavit i všech nečistot a hydratovat použitím vhodných kosmetických přípravků. Ty vybírejte podle toho, jaký typ pleti máte.

Základní kroky každodenní péče o pleť

1.    čištění a tonizace – pokud jste peeling neměli na pořadu dne, použijte čisticí emulzi nebo gel pro odstranění nečistot a mastnoty. Pleťové tonikum nebo micelární voda pleť dočistí, zklidní, hydratuje a připraví ji na vstřebání séra a krému

2.    sérum – není striktně součástí každodenní péče, ale jeho použitím zvýšíte účinek krémů

3.    hydratace – na závěr pleť hydratujte denním nebo nočním krémem, s odložením zimních vrstev oblečení odložte i hutné výživné krémy, aby mohla pleť volně dýchat

Tento postup opakujte nejlépe ráno a večer a vaše pleť se vám viditelně odmění. Jednou nebo dvakrát týdně si dopřejte také masku, která pleť vyživí a rozjasní, a nezapomeňte ani na péči o oční okolí.

Buďte v pohybu a chraňte se před sluncem

Pohyb na čerstvém vzduchu je součástí zdravé životosprávy a pro pleť je velmi přínosný. Pokožka se při něm prokrvuje a otevírají se potní žlázy, které z těla vylučují nežádoucí toxiny. V opačném případě ucpávají póry a vzhled pleti se tak zhoršuje. Udělejte si čas půl hodiny denně a zaběhejte si nebo se projděte v parku. 

Než vyrazíte vstříc jarním paprskům načerpat vitamín D, myslete i na ochranu před UV zářením. Dnes již existuje řada hydratačních krémů i make-upů s ochranným SPF faktorem, jestli je ale nemáte po ruce, sáhněte po opalovacím krému. Zároveň tak zabráníte tvorbě pigmentových skvrn a hlubokých vrásek, na jejichž vznik má dlouhý pobyt na slunci vliv. 

Jídelníček pro zdravou pleť

Významným dílem jarního detoxu pleti je i změna stravovacích návyků, které jsme si v zimě vybudovali. Udělejte tlustou čáru za tučným a smaženým jídlem a dejte přednost ovoci a zelenině bohaté na vitamín C a vlákninu. Vitamin C je jeden z nejvýznamnějších antioxidantů a vláknina hraje důležitou roli při vylučování nežádoucích látek z organismu. 

Potraviny s detoxikačními účinky

  • špenát, kapusta, rukola, polníček
  • zázvor, česnek
  • zelí, červená řepa, artyčoky, fazole
  • citrusy, borůvky, maliny, jahody, granátové jablko
  • hořká čokoláda, pekanové ořechy, mandle (neloupané)

Aby vaše tělo nedostalo šok z vitamínové bomby, můžete jarní očistu zahájit pitím detoxikačního čaje, případně zařadit vhodné doplňky stravy. 

 

 

Zdroj fotografií: Vista Create

 

Jarní péče o pleť: Udělejte očistu zvenčí i zevnitř

Štítky: