0

ESHOP

REZERVACE RECEPTŮ

NOVINKY

Menu

Jak na zdravou detoxikaci organismu?

Detoxikace je neustále probíhající soubor přirozených tělesných pochodů, kterými naše tělo vylučuje škodlivé látky. Prostřednictvím jater, ledvin a střev, vylučování toxinů probíhá ale třeba také kůží. Očistu těla však můžeme popohnat, když sami přiložíme ruku k dílu. Víte jak? 

 

Kdy tělo potřebuje detox? 

Přirozená očista organismu probíhá neustále. A i když se pro detoxikaci, kterou si sami naordinujeme, nabízí jaro, abychom po zimě načerpali novou energii, nelze toto roční období určit za jediné ideální. Detoxikace organismu by měla probíhat v rozumné míře celoročně. Také je důležité si uvědomit, že detox není hladovka. Není to prostředek na hubnutí, ale je to nástroj k celkové regeneraci. V rámci tohoto procesu pomáháme této komplexní očistě ke snížení příjmu toxinů a podpoře jejich vylučování. Náhlý úbytek hmotnosti, který se může v rámci detoxu dostavit, je většinou pouze přechodný a není primárním cílem. 

 

Ve zdravém těle zdravý duch 

Než se rozhodnete pro detoxikaci pomocí nejrůznějších přípravků a doplňků stravy, projděte si těchto pár bodů zdravého detoxu. Pokud máte nějaké výživové omezení, konzultujte postup detoxikace s lékařem nebo odborníkem na výživu, který vám poradí s vhodným sestavením jídelníčku a zohlední případná zdravotní omezení. 

 

Zvyšte příjem ovoce a zeleniny 

Konzumujte vyšší množství čerstvého ovoce a zeleniny. Omezte příjem přidaných cukrů, polotovarů a chemicky upravených potravin. Zelenina může být i krátce povařená nebo vařená v páře.  

Zároveň omezte příjem mléka a mléčných výrobků, masa, masných výrobků a pečiva. Eliminace kouření a pití alkoholu je také nutností. 

 

Pijte dostatek tekutin 

Neoddělitelnou součástí detoxikace organismu je dostatečný příjem tekutin. Základem je čistá voda, kterou můžete kombinovat se zeleným čajem, který proces detoxikace přirozeně podporuje. Do jídelníčku můžete zapojit i speciální detoxikační čaj 

Ráno nastartujte svůj metabolismus sklenicí vody s čerstvou citronovou šťávou, přes den vypijte alespoň 2,5 litru neslazených tekutin. 

 

Hýbejte se a podpořte pocení 

Značná část toxinů je z těla odváděna potem, proto je dobré podpořit proces detoxikace i pravidelným pohybem, cvičením, ale také návštěvami sauny. 

 

Nezapomínejte na svou pleť i mysl 

Efektivní detox se neobejde bez regenerace kožních buněk, proto je potřeba ty odumřelé pravidelně odstraňovat pomocí tělových čisticích peelingů. Ruku v ruce by měla jít i čistá mysl, proto se pokuste vyhýbat stresovým faktorům, relaxujte, meditujte. 

 

Doplňky stravy pro podporu detoxikace 

Kromě výše uvedených bodů můžete proces očisty těla doplnit i různými podpůrnými prostředky, které mají na zbavování se toxinů z těla také blahodárný vliv. Oblíbenou formou detoxikace střev, jater a vůbec celého organismu jsou např. detoxikační náplasti, které podporují vylučování toxických látek z těla (nejčastěji) během spánku. S těžkými kovy a jinými nežádoucími látkami v těle si poradí i chlorella – sladkovodní řasa v podobě doplňku stravy. Můžete vyzkoušet i přírodní šťávu z aloe vera. 

  

Zdroj fotografií: Depositphotos

Jak na zdravou detoxikaci organismu?

Štítky:


Doporučené produkty